Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Quo vadis, (ne)ziskové organizace?

19. 11. 2015 13:54:02
Návrh na přeměnu nevládních (ne)ziskových organizací z nežádoucích a pro společnost škodlivých na užitečné.

Dnes jsem si přečetl na iDnesu článek "Pomáhejte uprchlíkům a nespojujte je s terorismem, vyzývá vlády HRW". Na tento článek jsem reagoval poměrně krátkým příspěvkem, pak se mně to ale trochu rozleželo v hlavě a dospěl jsem k závěru, že původní myšlenka si zaslouží trochu rozvést.

Abych pravdu řekl, tak obavy (ne)ziskových organizací ze zastavení přítoku imigrantů docela chápu, protože by pak přišli o svoje těžce vybudované živobytí. Navíc co pak s jejich zaměstnanci, když jsou to převážně individua "vzdělaná" v humanitárních oblastech (nepleťte mezi ně učitele a podobné nanejvýš potřebné obory a směry), která kromě planého tlachání o širokém srdci, otevřené náruči a potřebě pomáhat i hromadným vrahům vlastně nic jiného ani neumí a pro běžné firmy a podnikatele, kteří tvoří skutečné hodnoty, jsou tito lidé nepoužitelní.
Je logické, že se (ne)ziskové organizace ukončení přílivu ilegálů a jejich okamžitému vracení do země původu hned na vnějších hranicích EU vztekle brání, protože by tak tito lehkoživkové přišli o finanční zdroje ze svého velmi výhodného "podnikání".
Vyzývají tedy k pokračování přílivu islamistů do Evropy výhradně ve svém zájmu pod rouškou jakési humanity a porozumění mezi národy, což je samozřejmě nesmysl, dá se říci přímo nebetyčná lež!

Pokud se (ne)ziskové organizace bojí o finanční zdroje a toho, že nebudou mít z čeho žít, mám pro ně velmi rozumné a všem slušným lidem vyhovující řešení.

Všechny ty nevládní (ne)ziskové organizace a podobná uskupení, které se momentálně zabývají ochranou a "pomocí" uprchlíkům, by se mohly transformovat na exportní (mohou být i cestovní) agentury, které ty sem doposud importované ilegály odvezou pěkně zase tam, odkud přišli. Půjde to lehce, stačí jenom otočit směrovku, udělat čelem vzad a i slušní lidé v naší republice i v celé Evropě je navíc přestanou považovat za vyžírky státní kasy a konečně je budou mít i rádi. A to snad za to stojí, nebo ne?
Navíc se tady naskýtá ještě jedno rozšíření této bohulibé činnosti, které by určitě bylo více než dobré. Když tedy mají "humanisté" ilegály tak moc rádi, tak až je do místa původu dopraví, mohou tam s nimi rovnou mohou zůstat a dál jim pomáhat v jejich rodišti. Tam je přece jejich pomoc daleko nejúčinnější! Navíc pak mohou dobře kontrolovat, na co jsou vynaložené prostředky opravdu vyžívány, aby je náhodou nějaký místní šaman nesebral pouze pro sebe (jak je dnes zcela obvyklé).
Předpokládám, že se svědomím všichni ti Pánkové a jemu podobní problém mít určitě nebudou, protože o prachy jde přece až na prvním místě a ty přece tak jako tak dostanou.

Nadčasově o tom napsal Pan spisovatel Karel Čapek již v roce 1935 v knize "Válka s mloky". Pro ty, kdo si ji moc nepamatují, připomínám osu příběhu, ze kterého až mrazí:
Kapitán Van Toch objeví na ostrově Tana Masa v Tichém oceánu podivné v moři žijící tvory, podobné mlokům. Zahájí s nimi výměnný obchod: kapitán Van Toch dodá mlokům nože na obranu proti žralokům, kteří mločí populaci decimují, a mloci na oplátku budou nosit kapitánu Van Tochovi perly. Seznámí s tímto projektem svého známého z dětství, továrníka G. H. Bondyho, který začne mlokům dodávat i jiné potřeby. Kapitán Van Toch mezitím vysazuje mloky i na jiných ostrovech Tichého oceánu. Mloci se ale postupně značně se přemnoží, vzbouří, začnou vyhrožovat lidem válkou, jestli jim nedovolí zbourat břehy pevnin, aby mohli rozšířit svůj podmořský svět. Mloci bourají pevniny, vzhledem k potřebě vzniku mělčin. Beznadějnost situace je zdůrazněna na konci knihy, kdy se už i ve Vltavě objeví černá hlava s opačnými víčky. Budoucnost lidstva je nejistá...
Paní Magda Katzová v dikusi k výše uvedenému pilotnímu článku ještě dodal další kousek z díla Karla Čapka, který si dovolím taky citovat:
"Halo, vy lidé! Zachovejte klid. Nemáme vůči vám nepřátelských úmyslů. Potřebujeme jenom víc vody, víc břehů, víc mělčin pro svůj život. Je nás příliš mnoho. Už pro nás není místa na vašich březích. Proto musíme odbourat vaše pevniny. Uděláme z nich samé zálivy a ostrovy. Tím se dá délka světových břehů zpětinásobit. Budeme stavět nové mělčiny. Nemůžeme žít v hlubokém moři. Budeme potřebovat vašich pevnin jako materiálu k zasypání hlubin. Nemáme proti vám nic, ale je nás příliš mnoho. Můžete se zatím odstěhovat do vnitrozemí. Můžete se uchýlit do hor. Hory se budou bourat až nakonec.
Vy jste nás chtěli. Vy jste nás rozšířili po celém světě.Nyní nás máte. Chceme s vámi vyjít po dobrém. Budete nám dodávat třaskaviny. Budete nám dodávat torpéda. Budete pro nás pracovat. Bez vás bychom nemohli odklidit staré pevniny. Hallo, vy lidé. Chief Salamander vám jménem všech mloků světa nabízí spolupráci. Budete s námi pracovat na odbourání vašeho světa. Děkujeme vám.".

P.s.: Pokud zaměníte kapitána van Tocha za USA, mloky za islamisty, nože za dnešní zbraně, perly za ropu a zabírání pevnin za zabírání civilizovaných měst (v článku zmíněná Marseille je zrovna tím zářným příkladem islámské expanze) tak zjistíte, že dílo napsané už v roce 1935 jako varování před rostoucím fašismem ani dnes neztratilo nic ze své aktuálnosti, jen fašismus byl nahrazen islámem. Až z toho mrazí, jak moc to odpovídá dnešní situaci ...

Autor: František Chmelař | čtvrtek 19.11.2015 13:54 | karma článku: 40.56 | přečteno: 1932x

Další články blogera

František Chmelař

Je islámský terorismus dílem jednotlivců?

Jsou teroristické útoky vyznavačů islámu akcemi jednotlivců či malé skupinky poblouzněných věřících nebo ne?

19.5.2016 v 13:42 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 29 |

František Chmelař

Něco se asi děje, aneb kam zmizely moje příspěvky z blogu?

Kampak asi zmizely všechny moje články? Do nebíčka nebo do peklíčka? Vzhledem k poslednímu s názvem "Otevřený dopis paní Tereze Janků, odpovědné vedoucí redaktorů a inkvizitorů iDnes" asi do peklíčka...

17.3.2016 v 16:37 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 30 | Diskuse

František Chmelař

Otevřený dopis paní Tereze Janků, odpovědné vedoucí redaktorů a inkvizitorů iDnes

Problémy s objektivitou článků, redaktorů a inkvizitorů na iDnesu jsou v posledním době čím dál tím větší. Vůbec nechápu, co je k tak zaryté jednostrannosti výkladů a totálnímu honu na diskutéry s nevládním názorem vede.

26.2.2016 v 14:16 | Karma článku: 17.13 | Přečteno: 979 | Diskuse

František Chmelař

Jsem blázen já, nebo někdo jiný???

Jak to vlastně je s nelegálním překročením hranice Schengenského prostoru, potažmo všeobjímající matky Evropské unie.

16.2.2016 v 20:57 | Karma článku: 38.95 | Přečteno: 1429 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Rostislav Mihel

Elektronizace státní správy - vzletný pojem s tristními výsledky

Jako člověk pohybující se většinu svého života ve světě IT technologií upřímně žasnu, jak v roce 2017 může vypadat přístup úřadu směrem k občanovi z hlediska pružné a efektivní komunikace. Posuďte sami z těchto dvou příkladů.

17.10.2017 v 10:48 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 61 | Diskuse

Ladislava Šťastná

Jak to vnímám já: Je čas na to změnit zákon o pěstounské péči?

Myslím si, že skoro s každým zamávalo sdělení o utýrání dvouleté holčičky svěřené do pěstounské péče tetě...

17.10.2017 v 7:07 | Karma článku: 6.42 | Přečteno: 238 | Diskuse

Helena Vlachová

Ceny másla

A já proč je cena másla tak vysoká, a dá se očekávat, že bude možná ještě vyšší. No nedivme se, když mnozí přední politici mají tento mléčný výrobek na své hlavě

17.10.2017 v 6:08 | Karma článku: 9.51 | Přečteno: 269 | Diskuse

Petr Omelka

O zakopaných Němcích, chytání syslů a vstupu do KSČ

Byla to taková krásná pozdně letní neděle, provoněná začínajícím podzimem. Čas burčáku a zvláštních setkání.

16.10.2017 v 20:53 | Karma článku: 17.53 | Přečteno: 574 | Diskuse

Pavel Vrba

Byl jsem dneska poctěn, když jsem tu vobálku vobržel.

A hnedle se cejtím takovej důležitej a chtěnej. Nestává se mi to často, maximálně jedenkrát za 4 roky. A taková vobálka, ta v sobě ukrejvá zajímavý věci. K pobavení, k pláči i znechucení. Když ji totiž votevřu, nestačím se divit.

16.10.2017 v 18:12 | Karma článku: 23.79 | Přečteno: 682 | Diskuse
Počet článků 11 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1115

mjr.v.v. František Chmelař, Náčelník vojenské expozice Muzea studené války a protivzdušné obrany, www.bunkr-drnov.czNajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.